Thursday, 29 March 2012

Nowy aparat?Jak tam Wam tydzień upływa? Ja właśnie ze Szczecina przyjechałam do Krakowa. Taka podróż (wcześniej z Londynu do Szczecina) przypomina mi, że pakowanie jest bardzo ważne :-( Ja oczywiście zabrałam ze sobą za dużo i teraz ubolewam. Od razu przypomina mi się, że już jakiś czas temu miałam kupić mały i zwinny aparat. O ile moja lustrzanka świetnie się przydaje i robi piękne zdjęcia, to niestety przy takich krótkich wyjazdach fajnie mieć bardziej poręczny aparat. Pytanie tylko...który? Pojawił się ostatnio nowy aparat na rynku firmy Sony. Miałam okazje przetestować ich nowy model  Sony DSC-H90. Razem z bratem byliśmy pod dużym wrażeniem tego aparatu.


http://talkilla.com/rdr/ad0cbeea20a716ea13f2c680668f41a9  

Jeśli szukacie atrakcyjnego, kieszonkowego aparatu, który jednak przez rozmiar nie traci na parametrach Sony HX20V może być dobrym wyborem. Aparat ten zostały stworzony z myślą o osobach lubiących podróże – elementy takie jak dobre zasilanie czy moduł GPS świadczą ku temu. Mimo, że posiada zaawansowane funkcje, to jednak żaden amator nie powinien mieć problemów z jego obsługą. A do tego został stworzony w 99%  z materiałów z recyklingu :)
Głównym elementem HX20V jest obiektyw Sony G z mocnym, 20x zoomem, który z frontu przypomina teleskop. Mimo to i tak nadal pozostaje jednych z mniejszych aparatów o takich możliwościach.
W ręku czuć, że jest to solidny sprzęt. Metalowa obudowa i gumowy uchwyt wyglądają bardzo pewnie oraz pozwalają na bezpieczne i wygodne korzystanie z aparatu. Przyciski są umieszczone standardowo, umożliwiają szybkie dotarcie do funkcji takich jak samowyzwalacz, czy flash. 
Przycisk wyboru opcji dostarcza wiele możliwości wykonywania zdjęcia – automatyczne, manualne czy za pomocą programów, ale dodatkowo daje możliwość wybrania trybu zdjęcia panoramy czy świetnej funkcji Superior Auto.
Generalnie wydaje się, że HX20V jest aparatem dla tych którzy chcą mieć możliwość łatwego wyboru opcji predefiniowanych, a nie zabawy z ustawieniami i przyciskami. Dla nich właśnie Sony zaproponowało zestaw dziewięciu efektów, które pozwalają uzyskać ciekawe możliwości jak obraz HDR, akwarela, czy ilustracja. Na pewno dla amatorów fotografii to ciekawe rozwiązanie, szczególnie dla tych, którzy nie są biegli w programach graficznych.
W kwestiach technicznych: HX20V jest wyposażony w 18-megapixelowy przetwornik Exmor R CMOS. Obiektyw pozwala na 20x zoom optyczny, wspomagany 40x zoomem cyfrowym w technologii Clear Image Zoom. Jest wyposażony w bardzo dobrą stabilizację obrazu
 
Aparaty Sony pozwalają na proste nagrywanie i łatwe uchwycenie dynamicznych obrazów w jakości Full HD. Wiele aparatów z serii Cyber-Shot jest wyposażony w doskonały przetwornik CMOS Exmor R™, dzięki któremu można nagrywać filmy w rozdzielczości 1080 z kompresją video AVCHD, dzięki czemu uzyskujemy naturalne i bogate obrazy które wyglądają świetnie nie tylko na komputerze, ale też i na nowoczesnych telewizorach. HD to nie tylko świetny obraz – aparaty Cyber-Shot zapewniają także cyfrowy, wyrazisty dźwięk stereo. Poza tym pozwalają na oddalanie i przybliżanie obrazu bez zakłóceń i utraty jakości. Aparaty zostały wyposażone w funkcję korekty ostrości oraz możliwość śledzenia obiektu, co jest bardzo przydatne przy filmowaniu ruchomych obiektów, jak np. biegające dziecko. Dzięki temu obraz jest zawsze ostry i wyraźny.
Te aparaty umożliwiają nagrywanie płynnych i wyraźnych filmów w jakości Full HD po naciśnięciu jednego przycisku. Przetwornik CMOS Exmor R™ wbudowany w wybrane modele Cyber-shot ułatwia rejestrowanie dynamicznej akcji w HD w progresywnym trybie z prędkością 50 klatek na sekundę. „Progresywny” oznacza, że aparat rejestruje film jako szybką sekwencję kompletnych klatek wideo. Takie rozwiązanie zapewnia najwyższą jakość i brak rozmazań obrazu podczas odtwarzania. Ponadto można robić zdjęcia z dowolnego kadru nagrywanego filmu. Tryb progresywny zapewnia płynny i pozbawiony rozmazań obraz, a przetwornik CMOS Exmor R™ wykrywa więcej naturalnego światła. Dzięki temu za pomocą aparatu kompaktowego możesz nakręcić film pełen realistycznych szczegółów.

Można natychmiast rozpocząć filmowanie dzięki funkcji szybkiego nagrywania lub filmować z bliska, korzystając z zaawansowanego zoomu cyfrowego. Funkcja korekty ostrości z możliwością śledzenia obiektu pozwala śledzić obiekty w ruchu, a aktywny tryb optyczny SteadyShot dba o zachowanie stabilności, kiedy jesteś uczestnikiem akcji.

A poniżej zamieszczam parę fotek wykonanych tym aparatem. Przyznacie, że wyglądają imponująco?


2 comments:

  1. Robi na prawdę świetne zdjęcia, jak na cyfrówkę ! :) Jestem pod wrażeniem, weszłam na inne strony teraz poświęcone mu i widziałam jeszcze inne fotografie, super.

    ReplyDelete
  2. Noo zdjęcia robią wrażenie, może faktycznie warto taki aparat kupic :) lepszy maly na podroze, niz lustrzanka.

    ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

You might also like: