Showing posts with label Tu i Tam. Show all posts
Showing posts with label Tu i Tam. Show all posts

Monday, 10 September 2012

Ze Szczecina do Paryża

Podobieństw między Szczecinem a Paryżem nie ma zbyt wielu (no może poza faktem, że oba miasta zostały wybudowane na tym samym planie), ale jedno i drugie miasto ma w moim sercu wyjątkowe miejsce. Po dwóch deszczowych dniach, 4 porcjach flaków mojego męża, gulaszowej, ruskich pierogach i cudnym piwie w „Komendzie” ruszyliśmy do Paryża. Temperatury zdecydowanie przerosły moje oczekiwania. Zaraz po wylądowaniu musiałam kupić sandały (w moich baletkach przy 30 stopniach w cieniu można się było ugotować). Niemałe wyzwanie, bo oczywiście Paryż przygotowuje się już do jesieni i wszystkie sklepy są wypełnione nowymi kolekcjami na chłodniejsze dni. Udało mi się jednak znaleźć całkiem przyzwoitą parę przecenioną o 70%! Ten wyjazd upewnił mnie w przekonaniu, że do Paryża warto wracać. Nie mogę się nacieszyć tym miastem…i ciągle nie wychodzę z podziwu dla Francuzek, że są takie szczupłe. Chyba wrócę do mojej lektury „French Women dont get fat”
A poniżej moje ulubione miejsca i rarytasy ze Szczecina :-)

Thursday, 6 September 2012

I ♥ Paris


Uśmiecham się dziś sama do siebie, bo właśnie zjadłam najlepszą jajecznicę pod słońcem a to może oznaczać tylko jedno…jesteśmy już w Polsce! Nie jest to zbyt długi pobyt, bo już jutro w nocy lecimy do Paryża. Jednak dwa dni na pewno wystarczą, by odwiedzić moje ukochane kąty i spotkać się z najbliższymi. Mój mąż najbardziej się cieszy na myśl o flakach wołowych. Potrafi je jeść trzy razy dziennie, kiedy jesteśmy w Polsce i ciężko go przekonać, że mamy inne wyśmienite zupy. Ja osobiście flaków nie tykam.
Paryż to jedno z tych miast, do których zawsze chce się wracać. Zdecydowaliśmy się na ten wyjazd zaraz po powrocie z podróży poślubnej. Po wszystkich atrakcjach związanych z weselem i podróżą poślubną, ciężko nam było wrócić do szarej rzeczywistości. A nawet najkrótszy wyjazd, to zawsze jakieś światełko w tunelu, no i fajnie jest mieć świadomość, że nawet, jeżeli przez parę miesięcy jest ciężko i „to do list” nie ma końca, to warto się przemęczyć, bo jest na co czekać.
Z tego wyjazdu cieszę się podwójnie, po pierwsze w Paryżu nie byłam już kilka dobrych lat a po drugie, tym razem Paryż będę zwiedzać z moim ukochanym mężczyzną. Już się nie mogę doczekać małych kafejek z pyszną kawą i rogalikami. Paryż to dla mnie także ogromna dawka inspiracji. Świetne jedzenie, piękna architektura i wielkie nazwiska projektantów mody, które zawsze wywołują mały dreszczyk na skórze. Oczywiście w swoją małą podróż zabieram też ukochaną szminkę Diora (prezent od męża). Mam nadzieję, że znajdę dla niej koleżankę w Paryżu…może tylko nie tak charakterną! Jedna krwista czerwień w mojej kosmetyczce na pewno mi wystarczy :-)
Póki, co jednak mam się ochotę nacieszyć Szczecinem. Mam nadzieję, że Wasz dzień zapowiada się równie dobrze.


A to zdjęcia hotelu w którym się zatrzymujemy. Mam nadzieję, że zdjęcia odzwierciedlają jego urok.




Thursday, 31 May 2012

Sri Lanka...
























Wybór miejsca na nasz miesiąc miodowy zajął nam dość sporo czasu. Jedno było jasne od samego początku, nie chcieliśmy go spędzić tylko i wyłącznie na plaży. Wizja była dość przejrzysta, ma być ciepło, sporo do zobaczenia, piękne plaże i dobre jedzenie. Na naszą ostateczną decyzję zdecydowanie wpłynęły słonie :-) Obydwoje je uwielbiamy i stwierdziliśy, że fajnie będzie je zobaczyć na żywo. No i się nie rozczarowaliśmy. To wyjątkowo urocze i mądre zwierzęta. A sama Sri Lanka ma bardzo dużo do zaoferowania, przede wszystkim bardzo przyjaznych mieszkańców i piękne miejsca do zwiedzania. To także prawdziwa kopalnia szafirów i rubinów. Piękną biżuterię można kupić na każdym rogu. Generalnie bardzo piękna wyspa i myslę, że cięzko by było o lepszy wybór miejsca na podróż poślubną :-)


































































































































Sunday, 1 April 2012

Fajne miejsca w Szczecinie


Zawsze staram się odwiedzać moje ulubione miejsca podczas wizyt w Szczecinie. Jednym z takich miejsc jest sklep Mooi, który to oferuje artykuły do wystroju wnętrz a także usługi dekoracyjne. Jest to wyjątkowo magiczne miejsce z pięknymi meblami. I nawet jeżeli czasami nic tam nie kupuję, to na pewno po każdej wizycie jestem bogatsza o nowe pomysły w mojej głowie :-) Taka mała uczta dla oka zawsze cieszy.









Sunday, 25 March 2012

Hip Hip Hurra!

Ogarniająca mnie radość wynika z faktu, że jadę do domu! I cóż to będzie za wyjazd! Po pierwsze okazja do spotkania najbliższych, ale także przymiarka sukni ślubnej i "mały" wieczór panieński w otoczeniu moich najdroższych przyjaciółek. Z wyjazdu najmniej cieszy się mój kot Polar. Chętnie zapakowałabym go do tej walizki! Na szczęście zostawiamy go w dobrych rekach naszej koleżanki Ani.     
Oczywiście mój facet nie będzie mi towarzyszył we wszystkim :-) Wieczór z dziewczynami i przymiarka sukni, to czas by powrócił do Londynu. Mam natomiast nadzieję, że dzięki jego małej pomocy uda mi się Wam pokazać moje ulubione miejsca w Szczecinie.

A powyższa bluzka i sukienka trafiły do mojej walizki! 


Sunday, 19 February 2012

Przystanek Saloniki

Grecja zawsze kojarzy mi się z plażą, słońcem i dobrym jedzeniem. Tym razem było trochę inaczej. Było co prawda bardzo dobre jedzenie, ale nie było słońca. No a jak nie ma słońca, to plaża nie jest już taka fajna. Wybraliśmy się do Grecji tylko na parę ani, aby pozałatwiać nasze "weselne sprawy". No i oczywiście okazało się, że co kraj to obyczaj! Grecy mają swoje tradycje i dość ciężko przychodzi im zaakceptowanie faktu, że istnieją też inne tradycje na świecie :-) Nie obyło się bez paru dość gorących dyskusji na temat tortu, godziny ceremonii, drinka powitalnego...No własnie, dowiedzieliśmy się, ze na powitanie koniecznie trzeba zaserwować Sangrie, a nie Szampana. Dyskusja była długa i w końcu się poddaliśmy. Będziemy mieli dwa drinki powitalne! Przygotowania weselne chyba nigdy nie są łatwe, ale organizacja wesela w innym kraju to już prawdziwe wyzwanie. 


Pozdrawiam wszystkie Panny Młode!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

You might also like: